תחפושות לפורים

Published in

לשמחה הגדולה של חג פורים  מתלווה בכל שנה התלבטות הרת גורל- למה אפשר להתחפש? יש לנו כמה וכמה עצות שיעזרו לכם לבחור לילדים תחפושות לפורים בהתאם לאופי שלהם.

חג פורים הוא אחד מהחגים השמחים ביותר במסורת היהודית, מסכות, רעשנים, דברי מתיקה ותחפושות הם מסמלי החג וכיצד יכול להיות חג שאלו סמליו חג לא שמח? אולם לשמחה הגדולה מתלווה בכל שנה התלבטות הרת גורל שמתחילה בילדות אך במקרים רבים ממש לא נגמרת שם... למה אפשר להתחפש? יש לנו כמה וכמה עצות שיעזרו לכם לבחור לילדים תחפושות לפורים בהתאם לאופי שלהם.

הסולידי
אם המחברות של הילד שלכם מסודרות ומאורגנות להפליא, אם הוא מקפיד להגיע לבית הספר בכל ימות השנה בבגדים מגוהצים וחוזר הביתה בלי כתמים או קימוטים מיותרים ואם הוא לעולם אינו מתחצף, הרי שסגנון הלבוש שיהלום אותו יותר מכל הוא הסגנון הסולידי והמסורתי. יש לא מעט תחפושות לפורים שמתאימות לילדים מהסגנון הזה, רובם ככולם נשענות על המסורת היהודית העתיקה של החג.
ילד סולידי יוכל להתחפש למלך, למורדכי היהודי, לאחשוורוש ואם בא לו להיות פרוע במיוחד אז הוא יוכל להתהלך למשך ימי החג בדמותו של המן הרשע. ילדות, יאהבו מאוד להתחפש בפורים למלכה אסתר או לכל מלכה אחרת.

הפרוע
אם הילד שלכם הוא האנטי תזה לכל התיאורים שהופיעו בפסקה הקודמת, ומעשי השובבות שלו יכולים לספק עבודה לצבא שלם של עובדות סוציאליות, מורות או גננות אז יתכן מאוד שמבין כל התחפושות לפורים הוא יבחר דווקא בתחפושות שמקצינות את האופי שלו. הוא ישמח מאוד לצבוע את השיער בצבעים ססגוניים, ללבוש ג'ינס קרוע וחולצה שחורה ולהכריז שהוא פנקיסט או רוקיסט. עוד תחפושת שתתאים לילדים שכאלו היא תחפושת המבוססת על דמויות מפורסמות מסרטי קולנוע – כאוובוי, אינדיאני או אפילו מחבל רצחני (רק ליום אחד) תתאים להם מאוד.

הגיימר
אם הילד שלכם  לא יכול להעביר יום אחד בלי הפלייסטיישן 3 \  אקס בוקס \ נינטנדו \ מחשב  (מחק את המיותר) שלו, פורים הוא היום המושלם בשבילו להזדהות עם הגיבורים שמחייכים אליו ממסך המחשב.
ההזדמנות שלו להדמות לדמות האהבובה עליו תגרום לו לאושר רב ובמקרים רבים חודשים לפני החג הוא כבר יתחיל לתכנן ולחפש תחפושות לפורים. למה הוא יכול להתחפש? סופר מריו זו בחירה אחת מני רבות, כמו גם סוניק, גיבורי "מורטל קומבט" ועוד רבים וטובים (מי יותר ומי פחות...)