קידום אתרים באינטרנט והמדיה החברתית


לעיתים נדמה שמומחי השיווק ברשת נחלקים לשתי מחנות עיקריים, מקדמי אתרים שמעריצים את כוחה של ענקית החיפוש "גוגל" ואנשי שיווק שפועלים ברשתות החברתיות.
אולם עסקים שנוהגים למדוד את הכנסותיהם מפעילות מקוונות וחברות שמתמקדות בפרסום מכירתי כבר הבינו מזמן שהשיווק ברשתות החברתיות הוא גימיק נחמד ותו לא.
מנועי החיפוש מגיעים לגולשים שחיפשו מוצר או שירות מסויים ואילוהרשתות החברתיות מיועדות בעיקר לאנשים שמבלים באינטרנט ללא כוונה מיוחדת להוציא כסף. נכון, ניתן בהחלט לנצל את הרשת החברתית לצרכי שיפור תדמית אבל אני בספק כמה כסף מרוויחות מזה החברות בשוררה התחתונה. אבל אף אחד לא קבע שחייבים לבחור. למעשה, גם לאנשי שיווק ממולחים ולמקדמי אתרים שמבינים היטב שהכסף הגדול נמצא בשיווק דרך מנועי החיפוש יש מה לחפש ברשתות החברתיות. מה בדיוק עושה שם מקדם אתרים? ננסה לענות על כך הכתבה הבאה:
 
יצור קישורים מתוכן גולשים
מקדם אתרים טוב חייב לדעת לרתום את הרשתות לצרכי האתר שהוא מקדם ולנצל משאבים מבוזמזים על מנת לבצע מניפולציות פשוטות על מנוע החיפוש. ברשתות החברתיות יש כמויות גדולות של תוכן שעובר במהירות "כאש בשדה קוצים" בין גולש לגולש.
את מקדם אתרים, לא מעניין כמה גולשים קוראים את התוכן אבל מעניין אותו מאוד שהתוכן הזה עובר בין הרבה מאוד דפי אינטרנט, כך שקישור רשת שמקדם אתרים שתל בידיעה, מופיע עוד מאות ואלפי פעמים בדפי אינטרנט שונים של אנשים שונים.
מדובר בדרך יעילה ביותר ליצר כמות גדולה של קישורים איכותיים יחסית בזמן קצר ובהשקעה מינימאלית לעומת כל שיטה אחרת לבניית קישורים.
 
יצור דפי טווח חזקים כאתרים תומכים
כאשר מקדם אתרים פותח דף ברשת חברתית על מנת לתמוך באחד מהלקוחות של אותו מקדם אתרים הוא מרוויח כמה וכמה פעמים. ראשית, בניגוד לאתר תומך זה לא עולה לו כסף. הוא לא צריך לרכוש דומיין יקר, לא צריך לשלם דמי אחסון ולא צריך לשלם לאף מתכנת שיבנה לו את האתר. שנית והרבה יותר חשוב, מקדם אתרים טוב יכול להנות מהכוח של הרשת החברתית על מנת ליצור במינימום מאמץ דף עם PR  גבוה שממנו יוכל להוציא קישורים ללקוחותיו. איך עושים את זה? פשוט מאוד... מתחברים עם הרבה מאוד אנשים וכל חבר הוא למעשה קישור נכנס, אם נרצה ואם לא... הרבה קישורים נכנסים שמושגים בקלות יחסית מעלים באופן משמעותי את דרוג הדף וכפועל יוצא מכך, גם את איכות הקישורים היוצאים ממנו.