ציפוי חרסינה לשיניים – עבור מי, כיצד וכמה זה עולה?


ישנן מספר אפשרויות לביצוע שינוי של מראה השיניים שלנו, כאשר ציפוי חרסינה לשיניים מהווה כיום את הטיפול המומלץ ביותר. הטיפול מתאים לקשת רחבה ביותר באוכלוסייה ולו מספר יתרונות לא מעטים על פני האלטרנטיבות הקיימות כגון הלבנת שיניים, כתרים, השתלות ושחזורים אחרים. להלן המידע השלם על ציפוי שיניים, עבור מי הוא מיועד, כיצד הוא מבוצע בפועל וכמה זה עולה לנו?

ציפוי שיניים - קהל היעד
בעוד ישנם מספר דרכים לטיפול במראה האסתטי של השיניים, רק ציפוי חרסינה לשיניים נחשב לאופציה הידידותית ביותר למשתמש, ללא תופעות לוואי וללא פגיעה בשיניים. בשיטה זו מולבשות על השיניים המיועדות לטיפול חיפויי חרסינה אשר ייתנו להן את המראה הסופי שלהן, שיניים לבנות ובוהקות, ללא שברים וללא כתמים, ממש כפי שכולנו היינו רוצים. קהל היעד אשר מתאים לעבור טיפול ציפוי שיניים הוא כל מי שמעוניין לזכות במראה שיניים חדש לחלוטין ובעיקר כאלה המשתייכים לקבוצות הבאות:
•    בעלי שיניים שאיבדו את צבען הלבן והטבעי – בין אם בעקבות עישון, השפעת הזמן, בעקבות שימוש באנטיביוטיקות מסוימות או בעקבות חבלה בשן.
•    בעלי שיניים שבורות.
•    בעלי שיניים "מסובבות" ועקומות.
•    כאלה הזקוקים לתיקון מרווחים בין השיניים.
•    כאלה המעוניינים בחיפוי אסתטי של נסיגת חניכיים.
•    מי שמעוניין בחיפוי סתימות שחורות ו/או תיקון סתימות לבנות שאיבדו מצבען.

משמעות הדבר היא כי כל אחד מאיתנו יכול להתהדר בשיניים חדשות לחלוטין מבלי להחליפן אלא פשוט לחפות אותן בחרסינה. כך עושים כל הדוגמנים/יות, כוכבי הקולנוע ואנשי הציבור השונים – הם ממש לא נולדו עם שיניים מושלמות שאינן הופכות בלויות עם הזמן!

כיצד וכמה עולה התהליך
?
ציפוי חרסינה לשיניים הינו תהליך פשוט למדי אשר נמשך בין פגישה אחת לשתיים ללא קשר לכמות השיניים הזקוקות לחיפוי. בפגישה הראשונה ימדוד הרופא את מימדי השיניים ויחליט יחד עם הלקוח על צורת השיניים והצבע הנחשקים מבחינתו. לאחר שלב התכנון נשלחים הנתונים אל טכנאי השיניים אשר מייצר את החיפויים בהתאם להוראות. בזמן טיפול ציפוי שיניים, יסיר הרופא עד 0.6 מ"מ מחומר השן על מנת להכינו להדבקה ומיד לאחר מכן יולבשו הציפויים. והמחיר? 1000 עד 4000 שקלים לשן אחת ובהתאם לחומר ושיטת הציפוי שנבחרה (לומינירס, לומינייט ועוד).