פנג שואי - מאז ועד היום

Published in

המודעות לאמנות הפנג שואי במערב הולכת וצומחת, והנושא הופך ליותר ויותר פופולארי במחוזותינו. אנו עדים לתופעות, שפעם אולי היו נשמעות הזויות, של אנשים שלא מוכנים לבנות בית ללא יעוץ של מומחה פנג שואי. על כן, לא מעט אדריכלים, מעצבי פנים, ומומחי נדלן משלבים פרקטיקות אלה בעבודתם המקצועית. ברמה העקרונית אסכולות של פנג שואי התפתחו בסין לפני אלפי שנים, מתוך מטרה לארגן את עולמם של בני האדם בהרמוניה מוחלטת עם הטבע. מכיוון שעולמנו כיום תחום בעיקר בסביבות אורבניות, בתוך חללים ומבנים סגורים, שמתרחקים מהעולם הטבעי, אנו נעזרים בפנג שואי על מנת לתקן את נזקי החיים המודרנים ולעצב את סביבת מחייתנו בצורה הרמונית ככל שניתן עם הטבע.
העקרונות על פיהם פועלת התורה הסינית הם סבוכים ומורכבים, ושמים דגש על קומפוזיציות של צבעים, כיוונים במרחב אליהם פונים מרחבי המחייה שלנו ועוד. לכל פונקציה בחיים שאנו רוצים להעצים, או לחילופין להעלים קיים סידור פנג שואי ייחודי. המטרה היא להגביר את זרימת אנרגיית החיים (הצ'י) ולהעצים אותה ככל שניתן על מנת להכניס לחיינו בריאות, שפע ואפילו זוגיות טובה.
תרבות הפנג שואי החלה לחלחל למערב עם ההגירה הסינית לארה"ב באמצע המאה ה-19, ומאז הלכה והתעצמה. מאה שנה לאחר מכן, בסין עצמה דווקא, הוצא הפנג שואי מחוץ לחוק בחסות המפלגה הקומינסטית, ששללה עוד לא מעט תנועות רוחניות כמו הפאלון גונג. בשנים האחרונות גם ישראל החלה נשטפת בתרבות הפנג שואי, ואנו עדים לפריחה של ספרות ונותני שירות בתחום הזה שהופך לפופולארי יותר מדי יום. אז רגע לפני שאתם קונים בית חדש, או אולי מעצבים מחדש את ביתכם כיום, כדאי מאוד לשקול להתייעץ ביועץ פנג שואי, כמה שינויים קטנים באופן בו אתם מתכננים את חלל מגוריכם עשוי לחולל פלאים באיכות החיים שלכם.