משרביות כפתרון פונקציונאלי לעיצוב הבית

Published in

 
על משרביות, כפתרון פונקציונאלי ואלגנטי בו בזמן לעיצוב הבית

לבני החימר החלולות שדרגו מאז ומתמיד מבנים יוקרתיים באזרונו, החל מבתי העשרים וכלה בארמונות השליטים, כל מי שיכל להרשות לעצמו לשבץ בביתו את הלבנים המיוחדות הקפיד לעשות זאת. המשרביות שימשו לקירור מבנים על ידי הרוח הרבה לפני שהטרנד האקולוגי כבש כל חלקה טובה, וגם כיום יש הרואים בהם את המאפיין האותנטי ביותר של עיצוב הבית הירוק. אולם מעבר לתפקיד החשוב שלהם בשמירה על האקלים בבית, משרביות איכותיות שמשובצות בחוכמה הן כמו תכשיט יקר שמשובץ בכתר או בתליון – מה שמבדיל בין בית רגיל לבין בית מעוצב...
כיצד ניתן להתמש במשרביות והיכן מומלץ למקם אותן? יש לנו כמה וכומה הצעות:
בחלקה העליון של החומה שמקיפה את הבית
אם הבית שלכם מוקף בחומה נמוכה, שימוש במשרביות בחלק העליון של הגדר יעשה פלאים לאופן שבו אנשים יתרשמו מאופן עיצוב הבית שלכם. ראשית, המשרביות מאפשרות לכם לחשוף את האזורים שנוח לכם לחשוף. אם יש חלק בבית שאתם מאוד אוהבים ואתם מעוניינים לחלוק אותו עם הציבור הרחב אתם יכולים לשבץ משרביות בחלק הגדר שלידו, אבל אם אתם מעדיפים שחלון הזכוכית הגדול שבסלון ישאר נסתר מהעין אתם תמיד יכולים שלא לשבץ משרביות בחלק זה של הגדר. מעבר למשחקי ההסתרה והחשיפה, המשרביות יאפשרו לרוח קלילה לחדור לגינתכם תוך כדי שהם משפרים פלאים את המראה של החומה שלכם.
עיצוב הבית באמצעות הפרדה חלקית בין חללים
לא תמיד נעים לחצוץ בין חלקים שונים בבית באמצעות קיר אטום, קירות חוסמים לחלוטין אור ורעש ואם יש לכם קיר שמפריד בין המטבח לאזור המגורים, רוב הסיכויים שלא תוכלו לשמור על קשר עין עם האורחים שלכם בזמן שאתם עושים את ההכנות האחרונות לארוחת הצהרים. במקרה הזה, קיר עשוי משרביות עשוי להיות פיתרון אידיאלי לטובת עיצוב הבית, מחד גיסא, הוא מסתיר את הלכלוך ואת הבלאגן שבמטבח מעיני האורחים ומאפשר לכם לבשל בנוחות אולם מאידך, הוא מאפשר לכם לנהל שיחה ערה עם האורחים ואפילו לשמור איתם על קשר עין כלשהו.  הפתרון הזה יכול להתאים גם במקרים נוספים בהם נדרשת הפרדה חלקית ואם הוא גם תורם למראה הכללי של עיצוב  הבית, הרי שמדובר בפתרון מושלם.