עייפות כרונית - הגורמים


עייפות כרונית היא אחת מהרעות החולות של המאה העשרים ואחת, יותר ויותר אנשים מאבדים את שמחת החיים, נעשיים עצבניים מאוד ולא מצליחים להתרכז בעבודה או בלימודים בגלל תחושת עייפות שאינה מרפה. מהם הגורמים לעייפות כרונית וכיצד אפשר לנצח אותה? כל התשובות בכתבה הבאה:

אנמיה
אנמיה היא תופעה מוכרת שעשוייה להתרחש בשל מספר סיבות אולם התוצאה הסופית, ולא משנה מדוע התפתחה האנמיה, היא של רמות המוגלובין נמוכות מאוד ומחסור חמור בכדוריות דם אדומות. אנמיה עשוייה להתרחש בשל תזונה לא נכונה או "תת תזונה" כמו גם בשל סיבות תורשתיות אולם ללא תלות בגורמים למחלה, האנמים סובלים מחיוורון, מחולשה כללית ומעייפות כרונית. במידה ואתם סובלים מעייפות כרונית שמקורה באנמייה כדאי שתבדקו היטב את רכיבי התזונה שלכם. מומלץ לעבור לתפריט עשיר בויטמין 12B, בכבד, באגוזים ובמאכלים שמכילים כמויות גדולות של ברזל.

אורך חיים עמוס מדיי
הגוף זקוק לשינה, זוהי אקסיומה. וכאשר הגוף לא מקבל את שעות השינה הדרושות לו הוא מגיב בהתאם ובוגד בנו. ידוע שאי אפשר לצבור שעות שינה כך שגם אם כל השבוע שלכם מטורף אולם אתם מקפידים לישון עשרים שעות בסופי שבוע, עדיין תחושו בסימני עייפות כרונית שאינה ניתנת לשליטה. מה ניתן לעשות? פשוט תורידו הילוך... מקום העבודה שלכם לא יקרוס אם תעבדו פחות כמה שעות בכל יום והבית יתפקד מצויין אם תקפידו על שנת צהרים קצרה במקום לבצע את מטלות הבית.

שינה לא איכותית
לא רק כמות שעות השינה חשובה אלא גם, ובעיקר, איכות השינה למניעת עייפות כרונית. אנשים שמתעוררים פעמים רבות בלילה או ישנים שינה קלה מאוד (אם אתם מתעוררים מכל רשרוש קטן יתכן שאתם משתייכים לקבוצה הזו) מתעוררים עייפים ושעת שינה שלהם לא מסוגלת לספק לגוף את המנוחה לה הוא זקוק. מה אפשר לעשות בנידון? הפתרון הקל הוא לבדוק את תנאי השינה שלכם. בדקו אם החדר חשוך מספיק ואם התנאים הסביבתיים הסוררים בו מתאימים לכם. נסו לנטרל השפעות של רעש חיצוני ואפילו בדקו איך אתם ישנים על מזרון איכותי במיוחד. אם כל זה לא עוזר אתם יכולים לגשת למעבדת שינה שתנסה לאבחן עבורכם את הבעיה ולעזור לכם להתחיל לישון טוב, כך שלא תסבלו מעייפות כרונית.