עוגת גבינה אפויה – מלכת חג השבועות אבל לא רק!

Published in

להצליח לאפות עוגת גבינה זה לא דבר של מה בכך. רשימת הטיפים והפטנטים בעניין זה ארוכה כאורך השנים מאז הומצאה עוגת גבינה אפויה, וזה לא מעט – יותר מאלף שנים, כנראה. יש מי שיכניס לתנור גם קערה עם מים חמים כדי להגביר את הלחות בתא האפייה, יש מי שייתן מכת חום עם תחילת הפעולה ואז יצנן מעט את התנור, יש מי שישאיר עוגת גבינה אפויה בתנור גם לאחר כיבויו, ויש מי שיניח את התבנית המוכנה על מגבת לחה ועוד ועוד. הכול על מנת להתגאות בסופו של תהליך בעוגת הגבינה המושלמת.

מוצרי חלב בתחפושת
עוגת גבינה אפויה אהובה, מסתבר, גם על ילדים. המאפה המתוק משכיח כנראה את הטעם המקורי של מוצר החלב, שבדרך כלל לא כל כך אהוב על הצעירים שבינינו. כך יוצא שכל אם בישראל שמחה על ההזדמנות לפטם את הצאצא במוצרי חלב, באמצעות העוגה שמסתירה בתחכום את המצרכים המקוריים, וכך למלא את הגוף הקטנטן בסידן ובחלבונים חשובים כל כך לצמיחתו

כתר הזהב של כל קונדיטור
היום, כידוע, עקרת הבית יכולה להינצל מכל מטלה קשה כקלה באמצעות אנשי מקצוע. גם בתחום האפייה עומדים לרשותה קונדיטוריות טובות ואופים מיומנים ויצירתיים. אין ספק שאחד המבחנים היותר חשובים, אם לא ה-חשוב, של כל קונדיטור הוא הכנת עוגת גבינה אפויה. זוהי גולת הכותרת של כל קונדיטור על כתר האפייה המוצלחת. גם סביר להניח שתמיד כל אופה יציע יותר מאפשרות אחת של עוגת גבינה אפויה.
לא כדאי להמתין לחג שבועות

תגידו את האמת, האם אתם לא חוטאים באיזו גבינת שמנת מופלאה או קממבר מדיפת ניחוחות לאורך כל חודשי השנה? ברור שכן. אז למה להמתין עם עוגת גבינה אפויה עד חג השבועות? ומה אשמים כל תאבי העוגה הלבנה שדווקא אותה ייחדו לחג הביכורים?  לא ולא – כדאי להכניס אותה לסבב העוגות לשבת וימי ההולדת מהר ככל האפשר. בתאבון!