ניתוחים פלסטיים


ניתוחים פלסטיים הם מההליכים הרפואיים הנפוצים ביותר בעולם הרפואה כיום, כאשר בניגוד למרבית ההליכים הרפואיים, במקרה של מרבית הניתוחים הפלסטיים מדובר בניתוחים אופציונאליים בלבד, כאלו שאינם נדרשים מבחינה רפואית, אך המטופלים בוחרים לעבור אותם בכל מקרה משיקולים אסתטיים גרידא.
אך מסתבר כי לא כל הניתוחים הפלסטיים הם למטרות אסתטיות בלבד. בפועל, קיימים ניתוחים פלסטיים רבים אשר נערכים גם למטרות רפואיות, ולא לשם האסתטיקה בלבד.

שאיבת שומן, ניתוחי אף ועוד – דוגמאות לניתוחים פלסטיים למטרות משולבות
דוגמה מובהקת להליך רפואי אותו עוברים מטופלים רבים עבור מטרה משולבת – אסתטית ורפואית גם יחד, היא ניתוח שאיבת שומן. המטרה האסתטית כאן ברורה – רצונם של המטופלים להוריד משקל ולזכות כמעט בין לילה במראה חטוב ורזה יותר. אך במקרים רבים של ניתוחי שאיבת שומן או קיצור קיבה קיימת גם סיבה רפואית ברורה לניתוח – מטופלים רבים סובלים מבעיות בריאותיות שונות עקב עודף משקל, והניתוח, אשר במהלכו מוסר שומן מיותר רב מהגוף, פותר גם בעיות בריאותיות שונות הנובעות מכל אותו שומן עודף.
דוגמה נוספת לניתוחים פלסטיים נפוצים מאוד אשר לעיתים נערכים גם משיקולים רפואיים היא ניתוחי אף. במקרה הזה מדובר באחוז קטן יותר מהמקרים מאשר בדוגמה הקודמת,
אך עדיין קיימים לא מעט מקרים של אנשים אשר עברו ניתוחי אף גם על מנת לשנות את מראה האף שלהם משיקולים אסתטיים, וגם על מנת לפתור בעיות בריאותיות מסוימות בתעלות האף והסינוסים. אנשים רבים סובלים מבעיות דוגמת היצרות התעלות הללו וכד', ונאלצים לעבור ניתוח על מנת לטפל בבעיה. אם אנחנו כבר עוברים ניתוח באזור האף – אומרים לעצמם אותם מטופלים, למה שלא ננצל את ההזדמנות ונשפץ אותו קצת על הדרך?...

באותו אופן ניתן למצוא עוד דוגמאות רבות ושונות למגוון ניתוחים פלסטיים אשר נערכים הן משיקולים אסתטיים והן משיקולים בריאותיים. כך, משיגים אותם מטופלים שתי מטרות בניתוח אחד, וחוסכים לעצמם ניתוח נוסף, או לחילופין עוברים ניתוח פלסטי על הדרך, בלי שתכננו בכלל או בלי שבכלל היו חושבים על ניתוח פלסטי אילולא נזקקו לניתוח בכל מקרה.

כנראה שניתוחים פלסטיים הם לא תמיד אופציונאליים ונתונים לבחירת המטופלים אחרי הכל...