כיצד נבחר מצעים למיטת תינוק?

Published in

התינוק שלנו הוא ללא כל ספק הדבר החשוב ביותר בחיים שלנו, ומשום כך נרצה לתת לו את הטוב ביותר. בעיקר בגילאים מוקדמים, מיטת התינוק היא המקום המרכזי בחייו של הילד, ולכן לא מפתיע שהורים רבים מבקשים לספק לילדיהם היקרים את המצעים הטובים ביותר אותם ניתן להשיג. שפע האפשרויות בתחום המצעים לתינוקות עשוי להקשות על הבחירה ולכן ישנם כמה וכמה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון כאשר עומדים לבחור מצעים למיטת תינוק, הן מן הבחינה הבריאותית והן מן הבחינה האסתטית.

מן הבחינה הבריאותית חשוב מאוד להקפיד על כל מה שקשור לסוג הבד ממנו עשויים מצעים למיטת תינוק. ניתן כיום למצוא בחנויות מצעים זולים יחסית העשויים חומרים סינתטיים, או כאלו המערבים חומרים סינתטיים עם כותנה וחומרים אחרים. למרות השיקול הכלכלי מומלץ מאוד להימנע מסדינים ושמיכות שאינם עשויים במאה אחוז מכותנה. הסיבה לכך היא שעורם של תינוקות רגיש במיוחד, ועלול להגיב בצורה לא טובה לחומרים התעשייתיים. בין השאר עלולים מצעים למיטת תינוק לגרום לאלרגיות ולפריחות, בעיקר אצל תינוקות בעלי רגישות גבוהה מן הממוצע. למרות שאין סכנה ממשית לבריאות התינוק, הרי שברור שכדאי להימנע מאי הנוחות שגורמות תופעות כאלו אצל התינוק. בין היתר עשויה אי נוחות כזו להפריע לתינוק לישון, ואז כבר סובלים גם ההורים...

היבט נוסף עליו כדאי לחשוב בעת רכישת מצעים למיטת תינוק הוא ההיבט האסתטי או העיצובי. כיום מעוצבים חדרי ילדים עד לפרט הקטן, וישנה יותר ויותר מודעות להשפעת מראה החדר על האווירה הנוצרת בו. כבר מגיל צעיר רגישים תינוקות לדברים כמו טקסטורות, צורות וצבעים, ומחקרים מצביעים על קשר ישיר בין הסביבה הוויזואלית בה גדל התינוק לבין התפתחותו הקוגניטיבית והפסיכולוגית. בנוסף לצעצועים ולרהיטים יכולים גם המצעים לתרום לתחום זה, ולכן כדאי לבחור מצעים למיטת תינוק שיכולים לעורר את סקרנותו של התינוק בשעות היום. כמובן שכאשר מנסים להרדים את התינוק כדאי להשתמש במצעים פשוטים יותר מבחינה חזותית, כגון סדינים בצבע אחיד, ולעמעם את האורות. בצורה כזו לא ימשכו המצעים את תשומת ליבו של התינוק ויפריעו לו להירדם.