מסעדות גורמה בצפון

Published in

בקרב האליטה הקולינארית של ישראל קיימת תמימות דעים על כך שאזור הצפון נעשה בשנים האחרונות למעוז של ממש בתחום, חובבי מסעדות הגורמה שרגלים לשוטט על הציר שבין הרצליה פיתוח למתחם נמל יפו המחודש ודאי יופתעו לשמוע שמחוץ לאזור המחיה הטבעי שלהם נמצא ניתן למצוא לא מעט מסעדות בצפון איכותיות במיוחד, רובן ככולן עולות על אלו שבמרכז הארץ. גם חלק ניכר מהשפים המובילים במדינת ישראל בחרו להגר לחלקה הצפוני או לפחות לפתוח סניף נוסף בין הרי הצפון הירוקים ומסתבר שיש לא מעט סיבות טובות לעשות זאת. מהו הדלק שמניע את המסעדות בצפון ולמה חלק גדול מלא מעט מסעדות בצפון הן מסעדות גורמה? בכתבה הבאה ננסה לענות על השאלות הללו.

אזור הצפון הוא אזור תיירותי
כלל ידוע הוא שזוגות ומשפחות שנמצאות בחופשה שוכחות את הרגלי החיסכון הכה מעיקים ומשאירים את המחשבון הפיננסי בבית. ואכן, כאשר אנו נמצאים בחופשה אנו מעוניינים לקבל אך ורק את הטוב ביותר ולא נותנים לנושאים פעוטים כמו מחיר להטריד אותנו.
זוהי גם הסיבה שמסעדות גורמה יכולות להרשות לעצמן לפעול באזורים בהם לאוכלוסיה אין יותר מדי כספים מיותרים להוציא על מסעדות, שלא לדבר על מסעדות גורמה שבהם ארוחה יכולה להגיע לסכום של שכירות חודשית.

קרבה לחומרי גלם משובחים
אזור הצפון הוא העורף החקלאי של מדינת ישראל ולכן המסעדנים שפועלים בו זוכים ליתרון עצום על פני עמיתיהם במרכז הארץ. הסחורה הטריה ביותר, האיכותית ביותר והזולה ביותר מועברת ישירות למסעדני הגורמה שמנהלים מסעדות בצפון. בין אם מדובר בירקות טריים ממשקי עמק אחולה, בעופות מדושנים מהמושבים בגבול הצפון או בבשר בקר משובח מעמקי הגליל התחתון ורמת הגולן, את הקצפת זוכים לקחת השפים מהמסעדות בצפון. כל היתר מקבלים את כל היתר...  

מחיר קרקע שפוי
במקרים רבים, בוחרות מסעדות בצפון לפעול מתוך בתי אבן גדולים ועתיקים, מבקתות על שפת אגם או ממבנים מיוחדים במיקומים מיוחדים באמת, אמנם גם בעיר הגדולה ניתן למצוא מקומות מיוחדים ויפים אך מדובר במקרים ספורים. מסעדות בצפון יכולות להרשות לעצמן את המיקומים המיוחדים משום  שמחירם באזור הצפון שווה פחות או יותר למחיר של פיצוציה בלב תל אביב.