מכונת אספרסו- כל המידע שצריך לדעת

Published in

כאשר הגיעה מכונת האספרסו הראשונה לישראל, מומחי קפה העריכו כי במקרה הטוב, תהיה זו הצלחה זמנית, היסחפות חולפת שבסופה ידחה עם ישראל את מכונת הקפה הביתית. אבל התחזיות לחוד, והאספרסו לחוד. שנים חלפו וההצלחה רק התגברה. יותר דגמים, יותר סוגים, הרבה יותר קפה. אז אם במטבח שלכם עדיין אין מכונת אספרסו חדשה, או שמא חשקה נפשכם להחליף את המכונה הקיימת, השורות הבאות מיועדות עבורכם.

לפני הכל, חשוב להבהיר: איכות ספל האספרסו שלכם יכולה להשתנות מהקצה אל הקצה. אין חיה כזאת "קפה זה קפה", ומי שחושב כך, משקר לעצמו או שנולד בלי בלוטות טעם. איכות האספרסו תלויה בגורמים שונים כגון איכות פולי הקפה, טריות האבקה, איכות וניקיון המים, הלחץ הקיים במכונה ועוד. המסקנה, אפוא, ברורה: מכונת אספרסו טובה תביא לכם קפה טעים יותר.

קרוב ל-90% מבעלי המכונות נהנים ממכונה "חצי אוטומטית". מצד אחד, היא איננה יקרה ומסובכת להפעלה כמו המכונות הידניות שכבר כמעט ולא מיוצרות, ולרוב, מקומן במוזיאוני ההיסטוריה של עולם הקפה. מצד שני, מרבית חובבי הקפה יעידו כי מכונת אספרסו אוטומטית (מעבר לעובדה שהיא פי 3-4 יקרה מחצי אוטומטיות), פשוט מכינה קפה פחות טעים. בחצי אוטומטית אמנם הקפה אינו מוכן בלחיצת כפתור, אבל התהליך פשוט וקצר, המכונה אינה יקרה (סביב 1500 ₪ לטובות שביניהן) והקפה – תאווה לחך.

מכונת אספרסו מכילה רכיבים רבים. לרוב תהיה בה מטחנת קפה מובנית. אם בחרתם לרכוש אחת ללא מטחנה, תוכלו לרכוש כזאת בנפרד. פודים, הלא הם שקיות ארוזות של אבקת קפה לשימוש חד פעמי, מהווים תחליף מעט יקר לפולי הקפה הרגילים, אך בעזרתם התהליך מתקצר והתוצאה משתפרת. למי שממש רוצה להשקיע, יש את אופציית הקפסולות המעולה.

לפני רכישת מכונת אספרסו, עליכם לשנן את ה"שילוש הקדוש" של התחום: גודל, הספק, לחץ. גודל מיכל המים האידיאלי לשימוש ביתי הוא שלושת רבעי ליטר. ההספק, הקובע את זמן ההמתנה לחימום, טוב החל מאלף וואט ומעלה. לחץ המשאבה משפיע על האיכות והטעם ולרוב נע בין 15 ל-19.
קנייה טעימה...