מכונות קפה – כי קפה זה כבר לא מותרות

Published in

שוק מכונות הקפה בישראל הוא שוק שנמצא במגמת התפתחות מתמדת. הישראלי הממוצע כבר עבר מזמן את שלב "התורכי הקטן", ואין כאן משום ביקורת על הקפה הרגיל. העובדה הפשוטה היא שצרכן הקפה הישראלי נעשה מתוחכם יותר עם השנים, ומעדיף את הקפה שלו בכל מקום ממכונה איכותית ומשובחת.

סוגים של מכונות קפה:
הסוג הראשון של מכונות קפה הוא מכונות מקצועיות, המוצבות במסעדות או בבתי מלון, שם יוצאות מידי יום מאות ואפילו אלפי כוסות קפה. מכונות אלה מסוגלות להפיק קפה איכותי ברמה גבוהה ובכמויות גדולות. בדרך כלל מובאות מכונות הקפה לבית העסק ללא תמורה כספית אלא רק תמורת התחייבות לרכישת כמות מינימאלית של קפה עבור כל מכונה.

מכונות קפה נוספות שפרצו אל חיינו בשנים האחרונות הם אלה הביתיות או המשרדיות. מכונות קומפקטיות כאלו מתחילות אט אט לתפוס את מקומם בכל מקום עבודה שמכבד את עצמו וגם בבתים פרטיים רבים. הקפה המופק מהן גם הוא איכותי אבל כמות הכוסות שהמכונות האלה מפיקות קטנה יחסית, ועלותה של כל כוס היא גבוהה יותר מאשר במכונות מהסוג הקודם שצוין.

סוג נוסף של מכונות קפה הוא מכונות המוצבות במקומות בהם יש עוברים ושבים רבים ומפיקות קפה תמורת תשלום. גם בשוק הזה חלה התקדמות רבה בשנים האחרונות, הן באיכות הקפה והן באמינות הגבוהה של המכשירים והעלות הנמוכה של האחזקה שלהם, מה שמאפשר הוזלת המחיר עבור הלקוח הסופי.

הטעם – תוצאה של איכות וכמות.
איכות הקפה המופקת, ולא משנה על איזה סוג מכונות קפה מדברים, תלויה באיכות האבקה או הנוזל ממנו מופק הקפה. ברוב המקרים משקף מחירו של המוצר את האיכות שלו. לעיתים קורה שקפה מסוים, אף כי הוא איכותי, איננו עונה לטעמו של לקוח, אבל זהו כבר עניין של טעם. פרמטר אחר הקובע את איכות הקפה הוא כמות הקפה המשתחררת עבור כל כוס. בדרך כלל מדובר בגרם אחד לכוס.

בשורות לעיל נסקר שוק מכונות הקפה על קצה המזלג, הן מבחינת סוגי המכונות הקיימים ובעיקר מבחינת סוגי הקפה הכלולים בהן. שוק מכונות הקפה הוא תחרותי, מה שיכול להועיל מאד לצרכן הסופי בעתיד.