כריסטיאן דיור – בית אופנה, מותג אופנתי


לפני 65 שנה בדיוק, בחודש דצמבר שנת 1946, פתח כריסטיאן דיור את בית האופנה שלו, שנקרא על-שמו. חודשיים מאוחר יותר הוא הציג לראשונה קולקציה פרי עמל כפיו,  שהקו העיצובי שאפיין אותה זכה לשם "New Look" – "המראה החדש" - והפך הצלחה גדולה ומותג אופנתי שזוהה עם כוכבות קולנוע וכוכבניות תקופתיות. בסוף שנות הארבעים הפך דיור את הרשת לבינלאומית כשפתח סניף ראשון מחוץ לצרפת. הוא לא הסתפק בעיצוב בגדי עילית בלבד, אלא הרחיב את תחומי העיסוק של הרשת לייצור בשמים ואביזרי אופנה יוקרתיים.

כריסטיאן דיור עצמו הלך לעולמו בשנת 1957, אולם בית האופנה שהקים כבר קיבל חיים משלו וצבר תנופה עסקית שאפשרה לו להמשיך ולהיות אחד הגורמים המובילים בשוק האופנה מאז ועד היום, כשהוא מובל על-ידי מעצבי על אחרים. כיום מתאפיין בית כריסטיאן דיור במיתוג של אופנת עילית נחשקת, הן בתחום הביגוד והן בתחומי הבשמים ואביזרי אופנה נלווים כמו משקפי שמש ותיקים. דיור ממשיך להוות כל השנים שם של איכות, מותג שמתמיד ומזוהה כאחת מפירמות עיצוב הלבוש המובילות בעולם, שרבים מחכים לתצוגות השנתיות שלה ולעדכוני הקולקציות העונתיים.

מותגים שונים משל כריסטיאן דיור מיובאים גם עבור קהל לקוחות נאמן ואיכותי בישראל. פריטי אופנה מובילים של בית האופנה מוצגים וניתנים לרכישה בבוטיק אניגמה שבכיכר המדינה. ניתן להשיג בבוטיק גם חלק מקולקציית ההנעלה של כריסטיאן דיור, שמצטיינת אף היא במראה קלאסי אך מעודכן ומעניקה למי שנועלת אותה הרגשה של ייחודיות ואיכות. תחום אחר של בית דיור שמוצריו נמכרים בישראל הוא חטיבת הבשמים – לדיור בשמים רבים בעלי ניחוחות מגוונים הן לנשים והן לגברים וניתן לרכשם בפרפומריות וברשתות הבשמים המובילות.

החוויה האישית של צרכני  כריסטיאן דיור מתחלקת לשניים – תחושת אופנתיות והקפדה על מראה ייצוגי המשדר עדכון, גלובליות ויכולת כלכלית ובנוסף התמקדות בפריטים של בית אופנה גדול ובעל מסורת של שנים, המייצגת תפיסה אישית של הכרה בערך העצמי והעדפה של מותגים המעידים על הלובש/ת אותם כבעל טעם משובח והיכרות מעמיקה עם עולם האופנה