עיצוב חדרי תינוקות - טיפים

Published in

עיצוב חדרי תינוקות עבור תינוק חדש שאמור להצטרף למשפחה יכולה להיות משימה מהנה וכיפית, או משימה מתסכלת ומעייפת – תלוי בכם. עבור הורים צעירים אשר נתקלים במחסום כזה או אחר בעת ניסיון לעיצוב חדרי ילדים, הנה כמה טיפים בסיסיים שיעזרו לכם להתחיל את התהליך –

    מתחילים מהבסיס – אם אתם לא יודעים מהיכן להתחיל והולכים לאיבוד בין כל הדברים השונים שבדרך כלל רואים בחדרי תינוקות, פשוט התחילו מהבסיס – מיטת תינוק ושידת החתלה. לאחר שתדאגו לשני האלמנטים החשובים האלו, הכל כבר יתחיל לקבל צורה, ותוכלו גם פשוט להתאים את שאר הרהיטים והאלמנטים העיצוביים שתקנו למיטה והשידה שכבר קניתם (או קיבלתם...).
    ריהוט נוסף – לאחר שיש לכם שידת החתלה ומיטה לתינוק (או עריסה), מה עוד צריך בשביל חדרי תינוקות? ובכן – ארון קטן או בינוני בהחלט לא יזיק, כמו גם שידה עם מגירות עבור הבגדים או החיתולים (למעשה, עדיף מלכתחילה לוודא כי אתם רוכשים שידת החתלה עם הרבה מגירות ומקומות אחסון). מלבד לארון ושידה עם מגירות, מקום אחסון נוסף הוא דבר שתמיד יכול להועיל בחדרי תינוקות. קיימים כיום פתרונות רבים ויצירתיים לאחסון בחדרי תינוקות, דוגמת מדפי בד הנתלים מהקיר או פתרונות שונים אחרים. תינוקות מגיעים בדרך כלל עם הרבה מאוד ציוד נלווה, אשר רק הולך ומתרבה עם השנים. לכן, חשוב לדאוג מראש לכמה שיותר שטח אחסון.
    להשאיר שטח פנוי ומרווח – לאחר שדאגנו לרהיטים ההכרחיים עבור התינוק ולשטח אחסון נוסף מראש, חשוב להשאיר גם מקום פנוי בחדרי תינוקות. זה גם עבור מקום לתינוק לשחק בו, וגם על מנת שהחדר לא ישדר הרגשה של צפיפות יתר. חשוב עבור התינוק להרגיש בחדר שלו כי הוא מרווח וגדול.
    עיצוב האווירה – ועכשיו הגענו לחלק האהוב בדרך כלל על הורים המעצבים חדרי תינוקות – הקניית האווירה הכללית בחדר. בחדרי תינוקות כמובן שנעשה הכל על מנת שהתינוק ירגיש נוח ונעים. זה כולל טפטים לקירות בצבעים רכים ונעימים (או פשוט צבע כלשהו..), התאמה של יתר הצבעים (של הרהיטים השונים וכד') לצבע הכללי של החדר, מובייל מעל העריסה שיאיר את החדר ויעניק גם צלילים מרגיעים לתינוק, שטיח אשר יגרום לתחושה נעימה וחמימה בחורף ועוד...