בריכות דגים ונוי

Published in

בריכות דגי נוי הופכים מיום ליום למחזה נפוץ בנופי ארצנו, בתים פרטיים, ומבנים ציבוריים עושים בהם שימוש גדל והולך. אם גם אתם נדלקת על הרעיון של שילוב בריכות דגים או בריכות נוי בחצר הבית שלכם, הכנו לכם מדריך קצר על תחזוקה של בריכות דגי נוי.
 
בריכות דגי נוי - כללי
 
דגי נוי מוסיפים לבריכה לא רק ערך אסתטי אלא חיוניים לתחזוקה השוטפת של הבריכה. בין היתר דגים מהזנים הנכונים יסייעו בקטילת יתושים ומזיקים שונים, וייצרו איזון אקולוגי בתוך הבריכה.
 
 
בריכות דגים – זנים נפוצים
 
קיימים מספר זנים פופולאריים במיוחד המשולבים במגוון בריכות דגים. בראש ובראשונה יש לנו את דג הקוי האצילי. מדובר בזן מיוחד של קרפיון שמוצאו ביפן, הדג מאוד גדול , ובמקרים מסוימים אף עלול להגיע לגודל של כ100 ס"צ. הפופולאריות הגדולה שלהם נובעת בעיקר בשל הצבעוניות העזה והמיוחדת של הדגים. זהירות, דגי קוי לא ידידותיים במיוחד לצמחי מים ועלולים לפגוע בהם על ידי אכילתם.
 
 
בריכות דגים יכולים להשתמש בזנים נוספים כגון דג הסרסה (דומים במראה לדגי זהב אך צבעם לרוב יהיו בצורת ניקוד אדום על רקע לבן) , שליירים ודגי שובנקין המגיעים גם הם במגוון צבעים.
על מנת להילחם ביתושים וזחליהם מומלץ לשלב בבריכה דגי רוזי או גמבוזיות.
 
הקמת בריכות דגי נוי
 
לפני הכנסת הדגים אל בריכות דגי הנוי שלנו, מומלץ לטהר את המים ממתכות כבדות וכלור.  את הדגים הכניסו בהדרגה לבריכה , התחילו עם מספר קטן של דגי זהב, ובהדרגה שלבו דגים נוספים. מומלץ לאקלם את הדג למים בריכת הנוי, על ידי השהייתו במי הבריכה במקום קריר ומוצל כמה דקות לפני הכנסתו לבריכה. צרו בריכות דגים עם תמהיל נכון של דגים וקחו גם סחשבון חוץ משיקולים אסתטיים גם שיקולים לאיזו ביולוגי של הריכה. כמו כן זכרו שבמקרים מסוימים נצטרך ציוד תומך לבריכה, גך למשל בריכות דגי נוי הכוללת את דג הקוי יידרשו מערכת חימצון ופילטרזציה חזקות לבריכה בשל המאפיינים הייחודיים של הדג.
 
בהצלחה עם בריכות דגי הנוי שלכם