אוכל מוכן - היתרונות

Published in

עד לפני מספר שנים עקרת בית שהעיזה לרכוש אוכל מוכן נחשבה לכשלון חרוץ אולם התמורות החדות באורך החיים בחברה המודרנית הובילו לכך שכיום יותר ויותר נשים מעדיפות לטפח קריירה מפוארת ולהשקיע בעצמן על חשבון זמן הבילוי במטבח. ואכן, לרכישה של אוכל מוכן יש לא מעט יתרונות חשובים, על כמה מהם, בכתבה הבאה:

חיסכון בזמן
כפי שציינו בפתח הדברים, זמן הוא אחד מהמשאבים החשובים ביותר שיש כיום לכל אדם. מי שנמצאות במחסור תמידי בזמן פנוי הן נשים שמנהלות קריירה לצד ניהול משק הבית. עבור נשים אלו, האופציה של רכישת אוכל מוכן היא גלגל הצלה של ממש. כך הן יכולות להשקיע בעבודה ובמקביל, לדאוג לכך שבני הבית יהנו ממזון ביתי וטעים ולא יאלצו לזלול מזון מוכן משמין ותעשיתי. במקום לבזבז שעות ארוכות בסופרמרקט או בשוק העירוני, לטרוח במטבח ולהגיע לארוחת הערב כשהן מותשות וטרודות הן פשוט יכולות לבצע הזמנה טלפונית קצרה של אוכל מוכן איכותי ולהגיש ארוחת ערב מדהימה, לשביעות רצונם של בני הבית והאורחים. 

איכות המזון
המסעדות, חברות הקיטרינג והחנויות לממכר אוכל מוכן מעסיקות כיום את טובי השפים ומשתמשות במיטב חומרי הגלם כך שהאוכל המוכן, או לפחות זה שמתוייג כ"אוכל מוכן איכותי" דומה כיום יותר לאוכל של מסעדת גורמה ופחות לאוכל של קיטרינג תעשייתי. נכון, יש כאלו שיעדיפו בכל מקרה את ה"אוכל של אמא" אבל זה מבוסס יותר על רגשות ופחות על שיפוט אוביקטיבי, ברגע שהאוכל מוגש בכילים בייתיים וביד אוהבת מסתבר שאוכל מוכן איכותי הוא לא פחות טעים, ובמקרים רבים, אפילו טעים יותר מאוכל ביתי.  

חיסכון בכסף
אמנם אוכל מוכן אינו זול במיוחד אך אם נשווה את עלותו לעלות האמיתית של הכנת מזון בבית נגלה עד מהרה שאנו מצליחים ליצור גם חיסכון כלכלי בנוסף לנוחות -  אם ניקח בחשבון את עלות הקניות במכולת, בסופר מרקט ובשוק, את מחיר החשמל והגז שאנו מבזבזים למטרות הבישול ולא פחות חשוב את העלות האלטרנטיבית של הזמן המושקע בבישול (זמן שבו יכול היה הבשלן המשפחתי לעבוד ולהרוויח עוד כסף) נגלה שלא רק שרכישת מזון מוכן היא נוחה מאוד, היא גם משתלמת מאות מן ההיבט הכלכלי